Vetranie

PREČO JE POTREBNÉ VETRAŤ ?
Pri absencii účinného vetrania sa vlhkosť, tvorená ľudskou aktivitou, z ktorých sa vytvára vlhkosť, CO2 a pachy, zvyšuje až po dosiahnutie kritického prahu, ktorého dôsledky sú viacnásobné. Nadbytok vlhkosti spôsobuje kondenzácie nebezpečné pre steny a okná a kvalita vzduchu sa rýchlo zhoršuje. S cieľom obmedziť náklady na energiu spojenú s vykurovaním kladieme dôraz na nepriepustné a tepelne izolované okná i úplne utesnené a izolované obvodové steny. Dôsledky: Bez štrbiny pre prívod vzduchu ČERSTVÝ VZDUCH aj za existencie odsávacích mriežok pripojených na vetracie potrubie UŽ NEMOŽE VSTUPOVAŤ.

ČO JE POTREBNÉ UROBIŤ
· umiestniť štrbiny pre prívod vzduchu do obytných miestností
· zabezpečiť prechod vzduchu interiérom bytu
· umiestniť hygroregulovateľné odsávacie mriežky na vetracie potrubie

PRIRODZENÉ VETRANIE – využíva pre výmenu vzduchu v interiéri bytu prirodzené „motory“ vietor a tepelný ťah. Toto prirodzené vetranie vzhľadom na jeho závislosť od prirodzených „motorov“ môže byť náhodné: je potrebné ho zdomácniť. Ako vhodnú odpoveď prináša Hygroregulovateľný systém merajúci mieru vlhkosti za účelom stanovenia prietoku vzduchu.

NÚTENÉ VETRANIE - výmena vzduchu je zabezpečená ventilátorom. U bytových domov je umiestnený na streche u rodinných domov v podkroví alebo v interiéri bytu. Pri hygroregulovateľnom nútenom vetraní vzduch odsávaný odsávacími mriežkami z vlhkých miestností, vyvoláva výmenu vzduchu v celom byte. Jedine hygroregulovateľné štrbiny pre prívod vzduchu sú teda schopné rozdeľovať nový vzduch podľa potrieb každej z hlavných miestností. Tak ako pri prirodzenom vetraní, hygroregulovateľné odsávacie mriežky umožnujú rozdeliť disponibilný prietok vzduchu vyvolaný ventilátorom podľa potrieb technických miestností a bytov.

Návod na montáž plastových okien

Tým, že ste u nás zakúpili plastové okná a dvere ste nám prejavili dôveru v našu kvalitu výrobkov a precíznosť výroby. My Vám ďakujeme a prajeme Vám dlhoročnú spokojnosť s výrobkami firmy KODA System.

Rozmery okien
Rozmer okna musí byť taký, aby sa dal skryť za múr minimálne 30 mm ponechávajúc medzierku na vyplnenie PUR – peny v hranici 10-20 mm. Čím väčšie rozmery a tmavšia farba okna, tým väčšia musí byť aj táto medzierka.
Upozornenie: otvory odvádzajúce vodu musia byť umiestnené nad parapetom a v žiadnom prípade nesmú byť privreté krytkou.

Príprava montáže okna
Pred montážou okna sa musia vybrať krídla. U okna otváravého, alebo otváravo sklopného je potrebné vytiahnuť upevnenie horného pántu. Kľučka sa prestaví do polohy otvorenia, krídlo sa prisunie k sebe, podvihne sa smerom nahor a vytiahne sa z dolného pántu. U okna sklopného sa prestaví kovanie do pozície otvorenia a odblokujú sa ohraničenie sklopky krídla. Na koniec sa vyberú štyfy všetkých pántov a vytiahneme krídlo.
 

Termo

Na fotkách prezentujeme dom, ktorý je z časti zateplený polystyrénom 10 cm bez omietky a v časti je bez zateplenia.
Zateplené miesta sú ukázané v odtieňoch modrej farby a miesta nezateplené v odtieňoch červenej farby.
Všetky fotky sú spravené v zime pri vonkajšej teplote -8stC. Preto tam, kde uniká viac tepla z domu v ktorom sa kúri, je fasáda
zobrazená v teplej, červenej farbe.
V objekte sú namontované okná vyrobené na profile Rehau Brillant Design so sklom U=1,0+lepené sklo P2. Múr z porothermu
36cm. Strecha zateplená vlnou 25 cm.
Okná, które vyrába firma KODA system s.r.o. zaručujú našim klientom dodržanie všetkých tepelných vlastností, čo vidno na nižšie
uvedených fotkách.